designburo.pl

Domowe kosmetyki

Domowe kosmetyki

Domowe kosmetyki

Jesteś zwolenniczką naturalnych produktów? Świetną alternatywą dla standardowych kosmetyków są te, wykonane własnoręcznie w domowym zaciszu! Wydawać by się mogło, że przygotowanie domowych kosmetyków to ciężka i żmudna praca. Nic bardziej mylnego. Zazwyczaj do przygotowania kosmetyku, takiego jak maseczka, serum do włosów czy odżywcza kąpiel, wystarczą produkty, które każda Kobieta posiada w swej kuchni. Decydując się na przygotowanie samodzielnie kosmetyku należy jednak pamiętać, by odpowiednio dobrać składniki. Podstawą domowych kosmetyków są zazwyczaj przyprawy, takie jak cynamon, imbir, kurkuma, cukier, znane produkty, jak kawa, kakao, śmietana lub jogurt, miód, jajka czy olej.

Częstym elementem domowych kosmetyków są także zioła- szałwia, rumianek, pokrzywa. Ostre, wyraziste przyprawy działają na skórę pobudzająco. Pod wpływem ich działania http://psychoterapiadom.pl/psychoterapia-dzieci poprawia się krążenie krwi, co z kolei prowadzi do sprawniejszego wydalania toksyn z organizmu. Przyprawy te działają także odkażająco i oczyszczająco. Należy jednak pamiętać o umiarze w ich stosowaniu, silne działanie może bowiem doprowadzić do nieprzyjemnych zaczerwienień oraz podrażnień skóry. Produkty nabiałowe, takie jak śmietana, jogurt czy twarożek, podobnie jak miód, mają działanie silnie nawilżające oraz odżywcze. Produkty te idealnie także koją skórę, podobnie jak zioła- między innymi rumianek czy szałwia. Nierzadko do przygotowania domowych kosmetyków wykorzystywane są owoce czy warzywa. Pomidor, ziemniak, marchew, ogórek, jabłko, cytryna, a nawet truskawki- to składniki, które nie tylko sprawdzą się w kuchni! Zanim jednak zdecydujemy się przygotować kosmetyczną mieszankę, pamiętajmy, by sprawdzić, jak połączyć odpowiednio składniki oraz jakie działanie ma dany produkt.

Niektóre składniki mogą bowiem nie współgrać ze sobą, co z kolei może niekorzystnie wpłynąć na stan naszej skóry. Warto także pamiętać o tym, że kosmetyki wykonane w domu, poza tym, że są w pełni naturalne, co jest bez wątpienia ich zaletą, są także krótkoterminowe- jeśli zatem decydujemy się na wykonanie danego specyfiku, pamiętajmy, by zużyć go w ciągu kilku dni.

Artykuł dzięki: